A cipőápoló-szerek:
-Tisztítószerek (a szennyezett, bepiszkolódott lábbeli megtisztítására szolgáló mechanikai és vegyi termékek)
-Ápolószerek (általában viaszokat, lanolint, szilikonokat tartalmazó, különféle cipőkrémek, folyadékok, szóróflakonos kiszerelésű termékek)
-Színfrissítő ápolószerek (különböző színekben gyártott, tubusos cipőkrémek, folyadékok, aeroszolos habok, szivacsos gyorsápoló készítmények)
-Specifikus hatású szerek (elsősorban a vízállóságot javító, illetve szinten tartó krémek, folyadékok, aeroszolos impregnáló habok, de ide tartoznak a szenny- és olajtaszító hatást biztosító impregnálószerek is)
Olaj bázisú cipőfényező krém, finom bőrök számára
Suvickoljunk szakszerűen!
Egy mindenre kiterjedő, hiánytalan cipőápolás magában foglalja a szennyeződések tökéletes eltávolítását, a felsőrész regenerálását, kinézetének javítását, továbbá egyes speciális tulajdonságok szinten tartását. Az új bőrcipőt az első használatbevétel előtt is szükséges kezelni: ekkor még mentes mindenfajta szennyeződéstől, így az ápolószer a legjobb hatásfokkal képes kedvező hatást kifejteni. A pórusok még nincsenek eltömődve, a cipő az első gondos kezelés alkalmával kellőképpen impregnálódik, ez pedig hosszantartó, tartós védelmet biztosít. A megfelelően impregnált bőr szakítószilárdsága is lényegesen megnő, a cipő tartósabb, terhelhetőbb lesz. A védelem nélküli, elázott nubukcipő például teljesen elveszíti jellegét, beszárad, bekeményedik, rostjai összeragadnak. Az átázott lábravalóban a járás kényelmetlen, súlya megnő, a láb pedig fázik benne.
A már használatban lévő lábbeliket előbb szabadítsuk meg a nagyobb szennyeződésektől, kosztól, sártól. Ha ez megtörtént, és a felülete már tiszta és száraz, csakis akkor jöhet a kényeztetés. Amennyiben szennyezett felületre hordjuk fel az ápolószert, azzal a szennyeződéseket a bőrbe dörzsöljük, de károsíthatjuk a szivacsfejjel ellátott kenőfelületet is. Gyakori hiba, hogy a sarat nedves ruhával töröljük le. Helyesen akkor járunk el, ha hagyjuk megszáradni, aztán fedett bőrről sárkefével, velúr-, nubukbőr esetén gumikefével távolítjuk el. A speciális szennyeződések, kávé-, zsír-, és tintafoltok ellen különféle bőrradírok, bőrsamponok és bőrtisztító folyadékok kaphatók, a cipő anyagának megfelelően. Ne feledjük azonban itt sem az alapszabályt: a tisztítás eredményessége nagymértékben függ attól, hogy a szennyeződést követően milyen gyorsan kezdünk hozzá az eltávolításához.
Visszaállítja a finom bőráruk színét és fényét
Egyéb tudnivalók
Az ápolószert mindig vékony rétegben kell a felületre felhordani. Ha alaposabb ápolás szükséges, a száradási idő betartásával, több alkalommal, több rétegben vigyük fel az anyagot. Amennyiben egy fedetlen bőrből készült lábbelit hagyományos cipőkrémmel bőségesen kezelünk, eredményként általában visszafordíthatatlan színmélyülés, és a bőrfelület szívóképességének különbségeiből eredően foltosodás jelentkezik. Fedetlen bőrcipőknél tehát a direkt felvitelt kerüljük: a szert a felhordás előtt előzetesen puha rongyon vagy szivacson oszlassuk el. Kevesen tudják, milyen kiváló bőrápoló hatással rendelkezik egyebek mellett a jojobaolaj és a méhviasz. Ha tehetjük, az ilyen természetes ápolószereket felváltva használjuk a cipőkrémekkel, illetve szilikont, lanolint tartalmazó ápolófolyadékokkal, aeroszolos habokkal, impregnáló zselékkel, továbbá a már említett, szivacsos gyorsápolókkal.
A mai divatos, modern lábbelik felsőrészét sok esetben többféle anyag -bőr, textil, műbőr- kombinációja alkotja. Ne feledjük: minden alapanyaghoz és minden színhez a kellő ápolószert kell beszereznünk, mert különben kárt okozunk a cipőben. Új cipőhöz használhatunk színtelen terméket is, de a későbbiekben, amikor már kezdi elveszíteni az eredeti tónusát, ápoljuk a megfelelő pigmentet tartalmazó szerrel.
Forrás: arsis.hu
Arsis Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
info@arsis.hu
-bv-
További termek hírek: termekpiac.com